نرم افزار رویت Autodesk Revit

نرم افزار Revit

اطلاعات دانلــود

  • نسخه : 2023 - 2022 - 2021 - 2020
  • سازنده : Autodesk
  • قابلیت اجرا : ویندوز
  • حجم فایل : 8.32 گیگابایت
    [ ترافیک نیم بها ]
  • راهنمای نصب : دارد
دانلـود فـایل

درباره Revit

نرم افزار Revit یکی از محصولات کمپانی Autodesk است که مطابق با مفهوم BIM ( Building Information Modeling – مدل سازی اطلاعات ساختمان ) و با منابع کاملا پارامتری خود، چابکی، دقت و سازماندهی را به پروژه شما ارائه می دهد به گونه ای که نرم افزار CAD نمی تواند ارائه دهد و به طور گسترده توسط مهندسین سازه، مهندسین معمار، مهندسین مکانیک، برق و تاسیسات (MEP) طراحان و پیمانکاران مورد استفاده قرار میگیرد.

Revit یک محیط مدل‌سازی 3D را ارائه می‌کند، و همچنین امکانی را برای تولید تمام اسناد 2D سنتی مانند : پلان‌ها، بخش‌ها، نماها، ارتفاعات و موارد ضروری برای مستند سازی هر نوع پروژه را فراهم می‌کند. علاوه بر این، به طور قابل توجهی زمان صرف شده برای بازبینی ها را کاهش می دهد زیرا هر گونه تغییر در سراسر پروژه اعمال می شود، بنابراین نیازی به انجام اصلاحات به صورت دستی نیست.

محیط نرم افزار Revit

Revit منابعی را برای توسعه پروژه های معماری، سازه و سیستم (برق، هیدرولیک، تهویه مطبوع و …) ارائه می دهد، حتی به شما امکانی می دهد تا در هر یک از این رشته ها به طور جداگانه کار کنید.

Autodesk در سال 2005 نرم افزار Revit Structure و سپس در سال 2006 نرم افزار Revit MEP را معرفی کرد. و در سال 2006 نام Revit Building به Revit Architecture تغییر داده شد. اتودسک از سال 2013 رشته های مختلف را در یک محصول به نام Revit ادغام کرده است.


نرم افزار Revit چکار می کند ؟

طراحی در Revit

طراحی پروژه

با رویت اجزای ساختمان را مدل‌سازی کنید، سیستم‌ها و ساختارها را تحلیل و شبیه‌سازی کنید و طرح‌ها را تکرار کنید، همچنین مستندات را از مدل های Revit ایجاد کنید.

نرم افزار رویت Autodesk Revit

تجسم پروژه

با استفاده از مدل‌ها برای ایجاد تصاویر سه‌بعدی با تاثیر بالا، هدف طراحی را به طور موثرتر به صاحبان پروژه و اعضای تیم منتقل کنید.

نرم افزار رویت Autodesk Revit

همکاری روی پروژه

چندین مشارکت کننده پروژه می توانند به مدل های به اشتراک گذاشته شده مرکزی دسترسی داشته باشند. این منجر به هماهنگی بهتر می شود که به کاهش درگیری ها و دوباره کاری کمک می کند.


نرم افزار Revit مناسب چه کسانی است ؟

نرم افزار رویت Autodesk Revit

Revit برای معماران

از Revit برای ایده گرفتن از طراحی مفهومی تا مستندات ساخت و ساز در یک محیط نرم افزاری استفاده کنید. آزادانه ترسیم کنید، فرم های سه بعدی را به سرعت ایجاد کنید و فرم ها را به صورت تعاملی دستکاری کنید. این نرم افزار پلان های کف، ارتفاعات، بخش ها، نماهای سه بعدی و موارد دیگر را بر اساس مشخصات شما در حین طراحی ایجاد می کند. نتایج عملکرد ساختمان را با تجزیه و تحلیل مواد، مقادیر، موقعیت خورشید و اثرات خورشیدی بهینه کنید. برای برقراری ارتباط موثر با طرح‌های خود، تجسم‌ها و راه‌حل‌های خیره‌کننده ایجاد کنید.

نرم افزار رویت Autodesk Revit

Revit برای مهندسین سازه

از ابزارهای مخصوص طراحی سازه برای ایجاد مدل های سازه هوشمند در هماهنگی با سایر اجزای ساختمان استفاده کنید. ارزیابی کنید که آنها چقدر با مقررات ساختمانی و ایمنی مطابقت دارند. در حالی که مدل فیزیکی را در Revit ایجاد می کنید، تجزیه و تحلیل ساختاری و خروجی به برنامه های تحلیل و طراحی را با مدل تحلیلی انجام دهید. طراحی فولاد و جزئیات جریان کار را به هم متصل کنید. هدف طراحی را برای سطح بالاتری از جزئیات برای اتصالات فولادی در مدل Revit تعریف کنید و یا مدل تقویت بتن سه بعدی در محیط پیشرفته BIM بسازید.

نرم افزار رویت Autodesk Revit

Revit برای مهندسین مکانیک، برق و تاسیسات (MEP)

طراحی سیستم های سازه ای MEP با دقت بیشتر و هماهنگی بهتر با اجزای معماری و سازه ای با استفاده از اطلاعات هماهنگ و منسجم در مدل هوشمند. طراحی، مدل‌سازی و مستندسازی سیستم‌های ساختمان در چارچوب یک مدل اطلاعات کامل ساختمان، شامل اجزای معماری و سازه‌ای. شبیه سازی و تشخیص تداخل را زودتر در فرآیند طراحی انجام دهید. از داده های تحلیل مفهومی انرژی برای محاسبات مهندسی محور استفاده کنید.

نرم افزار رویت Autodesk Revit

Revit برای متخصصان ساخت و ساز

قبل از شروع ساخت، قابلیت ساخت و قصد طراحی را ارزیابی کنید. درک بهتری از ابزارها، روش‌ها و مواد و چگونگی جمع شدن همه آنها به دست آورید. از مدل‌های Revit برای هماهنگ کردن اطلاعات برای بهبود کارایی، تضمین کیفیت و کنترل کیفیت استفاده کنید. اتصالات فولادی را با جزئیات بالاتر مدل کنید. از ابزارهایی برای اتصال بهتر طراحی سازه به جزئیات استفاده کنید و به کاهش زمان ساخت کمک کنید.

دسته بندی :

آخرین به روز رسانی در 19 اسفند 1402  |  824 بازدید

برچسب ها : ,

نظرات کاربران (0)